Kontakt
Telefon
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00!
Mail
Chętnie służymy pomocą. Masz pytania wyślij do na Mail na adres:

Odpowiednie produkty i materiały dla wiertarki do papieru

Wiertarki do papieru mogą przetwarzać (stosy) cienkich materiałów, takich jak papier, karton, folie, skóra i wiele innych. Najczęstsze zastosowania to wiercenie różnych otworów do segregatorów i skoroszytów, kolekcji luźnych kartek, ale także rzędów otworów do oprawy grzebieniowej z drutu lub etykiet do mocowania. Podkładki do pisania lub wkładki do segregatorów są jednymi z najczęstszych produktów, które są przetwarzane za pomocą wiertarki do papieru, obok katalogów i instrukcji obsługi. Pozostałe otwory są często wykańczane przez przymocowanie oczek.

Technologia wiercenia w papierze

Aby wykonać otwory w stosach papieru, wiertło do papieru jest mocowane w wiertarce (napędzane wrzeciono), a następnie wbijane w papier. Wiertła do papieru są dostępne z różnymi średnicami otworów, powłokami i długościami użytkowymi. Asortyment wierteł sprintiko obejmuje średnice otworów od 2 do 20 mm i długości użytkowe od 24 do 60 mm.

Jak działa wiertło do papieru

Wiertło do papieru jest wiertłem wydrążonym, ponieważ rozdrobniony materiał wiertniczy pozostaje w cylindrycznym trzpieniu. Za trzonkiem wiertła do papieru znajduje się otwór we wrzecionie, z którego materiał do wiercenia może być wyprowadzany na zewnątrz. Ze względu na obrabiany materiał, wiertło pracuje na sucho. Papier woskowy do smarowania sprawdził się w ciągłym użytkowaniu, podczas gdy karton wiert niczy chroni powierzchnię przed zarysowaniami i dziurami oraz zapobiega stępieniu się wiertła. Oznacza to, że Państwa wiertarka do papieru będzie działać tak samo bezbłędnie jak pierwszego dnia jeszcze długo po zakupie!

Materiały do obróbki wiertła do papieru

Wiertła do papieru wiercą okrągłe otwory o średnicy od 2 mm w płaskich, cienkich i zwykle ułożonych w stos materiałach, takich jak papier, folia plastikowa lub metalowa, skóra, tkanina lub guma. Nadają się one również do stosowania np. w oczkach. Wiertła do papieru są dostępne w różnych jakościach. Wersja standardowa nadaje się do papieru offsetowego, kopiowego i makulaturowego, a także kartonu, tektury i tekstyliów. Wiertła z warstwą ślizgową są idealne do różnych rodzajów papieru, takich jak papier powlekany, oprócz papieru offsetowego i kopiowego, folii z tworzyw sztucznych (miękkie PCV, PE), a także tekstyliów i gumy.wiertła do papieru wykończone tytanem mogą przetwarzać wszystkie materiały, które można przetwarzać za pomocą wierteł standardowych i z warstwą ślizgową, a także folię aluminiową, skórę i kalkę.

Standardowe Warstwa ślizgowa Tytan
Papier offsetowy i do kopiowania ✓✓
Papier makulaturowy ✓✓
Papier powlekany ✓✓✓
Papier samokopiujący ✓✓✓
Karton/karton ✓✓
Folia z tworzywa sztucznego (miękki PVC, PE) ✓✓
Folia aluminiowa ✓✓
Tekstylia* ✓* ✓* ✓*
Kauczuk* ✓* ✓*
Skóra* ✓*

* Tekstylia, guma i skóra to materiały, które są trudne w obróbce i mogą wymagać specjalnych geometrii szlifowania i wiercenia. Z przyjemnością Państwu doradzimy.

Proszę kupić wiertła do papieru tanio w naszym sklepie

Nasze wysokiej jakości wiertła do papieru zachwycają nie tylko swoją niezawodną funkcjonalnością, ale także ceną! Zależy to od wybranej przez Państwa specyfikacji powierzchni i średnicy. Ciekawostka dla Państwa: Jeśli znajdą Państwo w naszym sklepie produkt w lepszej cenie u innego dostawcy, prosimy po prostu poinformować nas o tym za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego "Tańszy produkt" po prawej stronie strony produktu, a po pomyślnej weryfikacji mogą Państwo liczyć na odpowiedni rabat, na przykład przy następnym zakupie wiertła do papieru!

(Ten tekst został przetłumaczony maszynowo.)