Kontakt
Telefon
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00!
Mail
Chętnie służymy pomocą. Masz pytania wyślij do na Mail na adres:

Proces bindowania termicznego

W przypadku oprawy termicznej, papierowe strony przeznaczone do oprawy są umieszczane w termobindownicy. Składa się ona z okładki wykonanej z przezroczystej folii, grubościennego rewersu (np. wykonanego z kartonu) oraz grzbietu do oprawy termicznej pokrytego klejem. W celu wykonania oprawy, teczka termobindownicza i papier są wkładane do maszyny termobindowniczej. Wytwarza to wysoką temperaturę, aktywując klej i trwale łącząc ze sobą papierowe strony. Po krótkim czasie schnięcia, produkt jest gotowy do natychmiastowego użycia. Proces bindowania termicznego jest nieskomplikowany i można go przeprowadzić szybko i czysto przy użyciu odpowiedniego sprzętu.

Zalety bindowania termicznego

Bindowanie termiczne jest niezwykle wszechstronne: mogą Państwo używać grzbietów do bindowania wąskich broszur, jak również broszur liczących setki stron. Specjalny klej mocno trzyma wszystkie strony i jest w stanie wytrzymać nawet duże obciążenia. Okładka i wytrzymały grzbiet teczek do oprawy termicznej zapewniają dodatkową stabilność bez uszczerbku dla łatwości obsługi: Broszury produkowane w oprawie klejonej mają przyjemny sposób otwierania i są łatwe do odczytania - nawet jeśli są często używane i przeglądane. Oprawa klejona z przezroczystą folią ma również tę zaletę, że strona tytułowa dokumentu pozostaje wyraźnie rozpoznawalna i tworzy oczekiwanie na treść. Ze względu na łatwość obsługi, perfekcyjna oprawa jest szczególnie odpowiednia dla dokumentów, które są często używane przez czytelnika (np. katalogi, materiały informacyjne, dokumenty szkoleniowe).

Bindowanie termiczne w sprintiko

W sprintiko znajdą Państwo wszystkie materiały potrzebne do wykonania profesjonalnej lub perfekcyjnej oprawy. Nasze teczki termobindownicze A4mogą być używane do bindowania w formacie pionowym i poziomym. Sprintiko oferuje różne materiały i kolory, dzięki czemu mogą Państwo indywidualnie zaprojektować swoją broszurę. Dzięki temu mogą Państwo zharmonizować wygląd swoich dokumentów z ich treścią. Grzbiet naszych teczek do oprawy termicznej może być wykonany z kartonu, kartonu skórzanego, kartonu lnianego lub kartonu o wysokim połysku. Dostępne są następujące kolory :

  • niebieski
  • ciemnoniebieski
  • oliwkowy
  • czerwony
  • biały

Wybierając idealny folder do oprawy termicznej, należy również zwrócić uwagę na wysokość wypełnienia. Wysokość wypełnienia określa maksymalną liczbę kartek do idealnego bindowania. Im większa wysokość wypełnienia, tym więcej kartek może zostać oprawionych. sprintiko oferuje swoje bindownice termiczne o wysokości wypełnienia od 1,5 mm do 8 mm. Nasza powiązana bindownica Optibind może oprawić do 250 arku szy. Do archiwizacji Państwa dokumentów, sprintiko oferuje praktyczne urządzenia do segregowania lub teczki do bindowania z zakładkami.

(Ten tekst został przetłumaczony maszynowo.)