Kontakt
Telefon
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00!
Mail
Chętnie służymy pomocą. Masz pytania wyślij do na Mail na adres:

Systemy wiążące - Jakie są rodzaje wiązań?

Zmienne systemy wiązania

Jednym z często stosowanych rodzajów systemów bindowania jest bindowanie plastikowe, które ma niewielką, ale decydującą przewagę nad wieloma innymi rodzajami bindowania. Dokumenty, które są oprawiane za pomocą plastikowych urządzeń wiążących, mogą być ponownie ładowane nowymi dokumentami w zależności od potrzeb po zakończeniu produkcji, a zatem są niezwykle elastyczne w użyciu. Podobnie jak spirale metalowe, spirale plastikowe są również bardzo wytrzymałe i przeznaczone do częstego użytkowania.

System bindowania jest zwykle używany do wszystkich rodzajów dokumentów, które są stale uzupełniane, takich jak prace naukowe i skrypty, zbiory przepisów lub albumy fotograficzne, które wymagają atrakcyjnego wyglądu. Nie ma ograniczeń co do kolorów, których można użyć podczas projektowania. Inną szczególnie praktyczną cechą jest to, że wysoki stopień elastyczności systemu bindowania pozwala na dodanie kieszeni, jeśli nie ma wystarczająco dużo czasu, aby od razu zorganizować dużą liczbę nowych, luźnych dokumentów. Uzupełnieniem akcesoriów są paski do segregatorów, które umożliwiają nieskomplikowaną archiwizację w folderze. Podstawową decyzją, którą należy podjąć przy zakupie klipsów do segregatorów, jest wariant kształtu, przy czym wariant owalny umożliwia przechowywanie większej liczby arkuszy.

Z drugiej strony, oprawa zaciskowa ma niemal minimalistyczny efekt, ponieważ nie wymaga żadnych innych środków pomocniczych poza szynami zaciskowymi. Eliminuje to również potrzebę dziurkowania i innych czynności, które są niezbędne w przypadku innych rodzajów bindowania. System bindowania jest zatem szczególnie korzystny w przypadku szybkich i zmiennych opraw, w których treść jest aktualna tylko przez ograniczony czas, takich jak menu lub sezonowe materiały reklamowe. Dla maksymalnej wygody podczas użytkowania, samoprzylepne listwy zaciskowe sprintiko są prawdziwą wskazówką.

Niezmienne systemy bindowania

Jednym z najpopularniejszych systemów bindowania jest z pewnością bindowanie termiczne, które oferuje profesjonalne bindowanie do różnych celów przy niewielkim wysiłku dzięki zastosowaniu naszego urządzenia do bindowania termicznego Optibind, folderu do bindowania termicznego i specjalnego kleju. Oprócz szybkiej i nieskomplikowanej obsługi systemu, bindowanie zachwyca czystym i stylowym produktem końcowym, który można dostosować do własnych potrzeb, wybierając odpowiedni folder. Wszystkie foldery mają przezroczystą okładkę i są dostarczane z dowolnie wybraną płytą grzbietową, która zapewnia stabilność. Niezależnie od tego, czy chodzi o prace dyplomowe, broszury informacyjne, katalogi i wiele innych, ten system oprawy jest idealnym wyborem.

Inną wypróbowaną i przetestowaną metodą jest produkcja opraw drutowych(wire-o-binding). Trwała i jednocześnie niedroga, oprawa ta jest często stosowana w przypadku kalendarzy, notatników, prezentacji lub raportów. Główną zaletą dla czytelnika jest możliwość obracania oprawionych dokumentów o 360 stopni, zarówno w celu lepszej obsługi, jak i zaoszczędzenia miejsca na biurku. Wytrzymałe metalowe spirale są niezawodnym i stylowym elementem, który pozostaje nienaruszony nawet przy częstym użytkowaniu.

W sprintiko znajdą Państwo duży wybór pasujących grzbietów do bindowania w wielu różnych kolorach i rozmiarach, co daje pełną swobodę w dostosowaniu oprawy do własnych potrzeb. Ważne jest, aby pamiętać, że wybór skoku, a tym samym liczba użytych pierścieni, określa grubość arkuszy, a także wpływa na stabilność oprawy. Jeśli chodzi o format, mają Państwo również swobodny wybór między prefabrykowanymi grzbietami do bindowania dla standardowych formatów a wersją szpulową dla specjalnych długości i dużych zamówień. Nie ma zatem żadnych ograniczeń dla Państwa kreatywności przy projektowaniu oprawy.

Jednym z systemów bindowania, który charakteryzuje się niedrogim procesem, jest bindowanie zszywkami. Wykorzystuje ona metalowe zszywki do łączenia stron dokumentu i może być wykonywana zarówno ręcznie , jak i automatycznie. Jest ona stosowana w przypadku niewielkiej liczby stron i charakteryzuje się prostotą wdrożenia. Niezależnie od tego, czy chodzi o zszywki nakładane za pomocą odpowiedniego zszywacza ręcznego lub zszywarki, czy też o drut zszywający na szpuli, w pełni automatycznie przetwarzany na zszywki w zszywarkach siodłowych, sprintiko oferuje bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny. Proces ten jest często stosowany w przypadku skoroszytów, instrukcji obsługi, ale także czasopism i katalogów.

Systemy bindowania z zabezpieczeniem przed fałszerstwem

Z drugiej strony, bindowanie grzebieniowe znacznie różni się od wyżej wymienionych systemów bindowania, nawet podczas produkcji. Po perforacji papieru, plastikowy grzebień jest przepychany przez perforację, a następnie zgrzewany. Wysokiej jakości grzebienie SureBind są dostępne w sprintiko, aby zoptymalizować proces bindowania. Rezultatem jest mocna, niezmienna oprawa, która jest standardowo stosowana we wszystkich obszarach pracy z wrażliwymi danymi, takimi jak księgowość w przypadku bilansów i rocznych sprawozdań finansowych lub ogólnie w umowach. Bardzo atrakcyjny wizualnie, ten rodzaj oprawy jest również popularny w innych obszarach, takich jak broszury. Podobnie jak w przypadku wszystkich rodzajów systemów bindowania, w sklepie sprintiko mogą Państwo również nabyć praktyczne paski do segregatorów.

Bindowanie oczkowe jest również niezmienne po zakończeniu procesu. Ten system oprawy spełnia również ważne kryterium w przypadku dokumentów takich jak roczne sprawozdania finansowe, raporty roczne, pliki archiwalne i inne. Metalowe pierścienie są dziurkowane w dokumencie po przedziurkowaniu papieru, a ich kształt uniemożliwia usunięcie poszczególnych stron bez uszkodzenia dokumentu. Wymaga to użycia urządzenia dziurkującego, które jest dostępne jako dziurkacz combi w sklepie internetowym sprintiko i obejmuje oba etapy, dziurkowanie i dziurkowanie, w jednym. Combilocher jest standardowo wyposażony w system centrowania, aby zapewnić, że nic nie przesunie się podczas bindowania. Aby uzyskać lepszy wygląd i ochronę przed brudem i wilgocią, zaleca się stosowanie pasującej teczki, tak jak w przypadku wszystkich dokumentów. Dlatego w naszej ofercie znajdą Państwo specjalne teczki oczkowe w różnych kolorach.

Wybór odpowiedniego systemu bindowania

Jednym z kluczowych pytań, na które należy odpowiedzieć na samym początku, jest to, w jaki sposób będzie można zmieniać dokumenty po zakończeniu procesu bindowania. Jeśli chcą Państwo być po bezpiecznej stronie, dwa ostatnie wymienione systemy bindowania są najlepszym wyborem. Jeśli jednak nie pracują Państwo z wrażliwymi danymi, kolejnym ważnym czynnikiem jest stosunek ceny do wydajności. Między innymi ważne jest, aby rozważyć ilość dokumentów, które muszą być regularnie oprawiane, ponieważ każdy rodzaj bindowania jest przeznaczony do różnych grubości arkuszy.

W zależności od rodzaju systemu bindowania, konieczne może być również zakupienie odpowiedniego urządzenia do bindowania i innych akcesoriów. Jednak znaczna oszczędność czasu i znaczne zmniejszenie nakładu pracy niewątpliwie przewyższają tę inwestycję. Jasna rekomendacja zależy ostatecznie od zamierzonego zastosowania lub ram danego wydarzenia. Aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Państwa, zespół obsługi klienta sprintiko jest zawsze pod ręką, aby odpowiedzieć na Państwa pytania i udzielić rekomendacji!

(Ten tekst został przetłumaczony maszynowo.)