Kontakt
Telefon
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00!
Mail
Chętnie służymy pomocą. Masz pytania wyślij do na Mail na adres:

Do czego nadają się ferrytowe magnesy krążkowe?

Z klasycznymi czarnymi magnesami stykamy się niemal codziennie i są one znane przede wszystkim z tablic magnetycznych lub magnesów przytwierdzanych do lodówki. Generalnie, ferrytowe magnesy krążkowe są często używane jako proste elementy mocujące. Są one stosowane w magnetycznie przytwierdzanych przedmiotach dekoracyjnych lub notesach magnetycznych i najczęściej są zasłaniane ze względów estetycznych. Zasadniczo, ferrytowe magnesy krążkowe to głównie magnesy rzemieślnicze lub reklamowe, rzadszej wykorzystywane w zastosowaniach przemysłowych, które muszą zapewniać określoną maksymalną siłę mocowania obiektów o małych rozmiarach. Mimo to, ferrytowe magnes krążkowe mogą całkiem sporo zdziałać. W sklepie z magnesami MagnetiQ znajdziesz ferrytowe magnesy krążkowe o sile przyczepności do 2,3 kg. Jeśli szukasz mniejszego modelu, możesz wybrać ferrytowy magnes krążkowy o niewielkiej przyczepności, wynoszącej tylko 115 gramów. Najmniejszy magnes krążkowy w naszym asortymencie ma średnicę dziesięciu milimetrów i wysokość zaledwie trzech milimetrów. Ten rodzaj magnesu może być używany do przypinania lekkich przedmiotów, na przykład kartek papieru.

Gdzie są stosowane prostokątne magnesy ferrytowe?

Prostokątne magnesy ferrytowe są stosowane jako magnesy rzemieślnicze, ale również jako magnesy przemysłowe. W sklepie MagnetiQ znajdziesz ferrytowe magnesy prostokątne o sile przyczepności do 2,5 kg. Oferujemy małe prostokątne magnesy o niewielkich wymiarach i minimalnej sile przyczepności, stosowane często jako magnesy rzemieślnicze, a także duże magnesy prostokątne, które doskonale nadają się do przyczepiania większych przedmiotów i urządzeń. Wszystkie prostokątne magnesy ferrytowe są niepowlekane i mają z jednej strony biegun północny, zaś z drugiej południowy.

W jaki sposób są formowane magnesy ferrytowe?

W przeciwieństwie do magnesów neodymowych, nie są one wykonane z mieszanki neodymu, żelaza i boru (NdFeB), ale z namagnetyzowanego tlenku żelaza. Surowce wykorzystywane w ich produkcji to tlenek żelaza, węglan baru i węglan strontu. Te trzy surowce są „zapiekane” w wysokiej temperaturze (proces ten nazywa się spiekaniem). Proces spiekania umożliwia uzyskanie nietypowych wymiarów i kształtów. W naszym ofercie znajdują się magnesy ferrytowe w kształcie krążków i prostokątnych płytek. W kategorii Biuro i Szkoła znajdziesz również ferrytowe magnesy do tablic na notatki .

Zalety prostokątnych płytkowych magnesów ferrytowych oferowanych przez SPRINTIKO:

  • Wytrzymują temperatury do 250 stopni Celsiusza
  • Mogą być stosowane na zewnątrz
  • Doskonale nadają się do zabudowy
  • Dostępne w różnych kształtach i rozmiarach
  • Tańsze niż magnesy neodymowe
  • Solidnie zapakowane
  • Niepowlekane i namagnesowane osiowo
  • Wielkość zamówienia - od 100 sztuk.