Kontakt
Telefon
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00!
Mail
Chętnie służymy pomocą. Masz pytania wyślij do na Mail na adres:

Zasada stosowania przezroczystej folii do laminacji

Jej użycie jest proste i praktyczne: Folie do laminowania wykonane z tworzywa sztucznego podczas laminowania są spajane z zawartością, przez chronią ją. Należy rozróżniać laminowanie na zimno i laminowanie na gorąco. W obu procesach zawartość jest zamknięta w zgrzanej folii i tym samym doskonale chroniona przed brudem, wodą, ścieraniem i rozdarciem. W razie potrzeby, folie można oznaczać za pomocą odpowiednich pisaków. Dzięki temu możliwe jest dołączanie pisemnych notatek lub etykiet. Wykończenie są zwykle dodawane po laminowaniu. Przeszkadzające krawędzie można łatwo usunąć za pomocą odpowiednich maszyn do cięcia folii do laminacji. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie dokumenty powinny być laminowane. Jeżeli nie można już sprawdzić autentyczności laminowanego dokumentu, może on nie zostać uznany przez urzędnika. Dlatego kwestie nierozstrzygnięte należy wyjaśnić w odpowiednim czasie.

Korzyści i zalety foli do laminacji

Głównym zadaniem foli do laminacji jest ochrona najróżniejszych dokumentów przed wpływami środowiska i uszkodzeniami. Należą do nich kurz lub tłuste odciski palców, a także woda. W ten sposób folie do laminacji chronią zawartość przed zużyciem, zagnieceniami lub zalaniem wodą, a jednocześnie zapewniają najlepszą możliwą widoczność. Z tego powodu zabezpieczone materiały mają znacznie dłuższy okres trwałości. Ich stosowanie jest zalecane, gdy papiery lub dokumenty są regularnie używane. Przykładem tego są materiały dydaktyczne, które są wielokrotnie przynoszone na różne zajęcia. Wytrzymałe folie do laminacji znajdują zastosowanie w szkołach, handlu i przemyśle, jak również w użytku prywatnym.

 • Folie do laminacji w biurze i w pracy: W szkołach, biurach i innych miejscach pracy folie do laminacji chronią ważne dokumenty. Chronią one przed zużyciem i uszkodzeniem m.in. konspekty, identyfikatory, zdjęcia na targach, etykiety, znaki informacyjne, karty kartotekowe, ulotki, plakaty i banery, karty moderacyjne, naklejki czy menu w restauracjach. Im częściej używa się tych materiałów i dokumentów, tym ważniejszy jest jak najlepszy sposób ochrony. Oprócz ochrony zawartości przed wpływami środowiska, wysokiej jakości folia do laminacji stwarza również korzystne wrażenie – wygląda profesjonalnie i odpowiednio.
 • Zastosowanie foli do laminacji do celów prywatnych: Folie z tworzywa sztucznego przydają się również w domu. Na przykład wtedy, gdy trzeba zabezpieczyć i zachować na przyszłość pamiątkowe zdjęcia, nagrody, obrazy ultrasonograficzne lub ważne dokumenty, takie jak dyplomy ukończenia studiów. Im bardziej osobisty i ponadczasowy jest dokument, tym więcej istnieje argumentów za bezpieczną archiwizacją za pomocą foli do laminacji.

Asortyment folii do laminacji wysokiej jakości

SPRINTIKO oferuje folie do laminacji w różnych rozmiarach do szerokiego zakresu zastosowań:

 • Folie do laminacji na zimo są zgrzewane bez urządzenia, a ich ręczne stosowanie jest szybkie. Folie do laminacji na zimno są bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku małej ilości czasu lub braku laminarki. Przykładem mogą być identyfikatory na imprezach. Przy laminowaniu na zimno klej folii samoprzylepnej łączy się z dokumentem. SPRINTIKO posiada w swojej ofercie folie do laminacji na zimno i arkusze do zgrzewania na zimno.
 • Folie do laminacji na gorąco wymagają do sklejenia urządzenia elektrycznego i niezawodnie chronią zadrukowane produkty przed zużyciem i zabrudzeniem. W naszej kategorii w sklepie internetowym znajdują się liczne formaty i różne grubości folii. W przypadku laminowania na gorąco, temperatura zgrzewa folię z zawartością. Rezultat jest z reguły bardziej wytrzymały i lepszy optycznie. Kto często zajmuje się profesjonalnym laminowaniem, powinien wybrać tę opcję.

Formaty, wielkość i materiał folii do laminacji

Ponieważ wymiary dokumentów i zawartości, które mają być chronione, bywają różne, SPRINTIKO oferuje różne formaty. Folie do laminacji są dostępne we wszystkich standardowych formatach DIN, jak również w rozmiarach dodatkowych. W przypadku zawartości o różnej wielkości nasi klienci mogą wybierać spośród następujących opcji:

 • Folia do laminowania A4
 • Folia do laminowania A5
 • Folia do laminowania A6
 • Folia do laminowania A7
 • Sprawdź rozmiar karty

Wymiary zewnętrzne folii do laminacji dostępnych w sklepie:

 • 54 x 86mm
 • 66 x 100mm
 • 71 x 115mm
 • 86 x 117mm
 • 117 x 160mm
 • 160 x 222mm
 • 225 x 312mm

Folie do laminacji są wykonane z PET, a skrót ten oznacza politereftalan etylenu. To termoplastyczne tworzywo sztuczne jest wytwarzane przez polikondensację i należy do rodziny poliestrów. W praktyce folia PET robi wrażenie swoją bardzo dobrą przepuszczalnością światła i odpornością na warunki atmosferyczne. Tworzywo sztuczne zapewnia długotrwałą ochronę zawartości obłożonej w folię termokurczliwą przed wpływem środowiska, przy zachowaniu najlepszej widoczności.

Wybór właściwej grubości folii

Odpowiednia grubość folii ma znaczący wpływ na trwałość. Również w tym przypadku zastosowanie decyduje o tym, czy odpowiednia będzie gruba, średnia czy cienka folia. Im większa grubość folii, tym bardziej trwały rezultat. Z tego powodu SPRINTIKO oferuje przezroczyste folie do laminacji o różnych grubościach. Grubość folii jest podawana w mikrometrach (µm).

Folie do laminowania na zimno są dostępne w różnych grubościach.

 • Folie do laminacji na zimno w naszym sklepie mają grubość 200 µm.
 • Folie do laminacji na gorąco są dostępne w grubościach 2 x 80 µm, 2 x 100, 2 x 125 µm, 2 x 175 µm i 2 x 250 µm.

Błyszczące i matowe folie do laminacji

Pod względem wyglądu istnieje zdecydowana różnica pomiędzy matowymi i błyszczącymi foliami do laminacji. W asortymencie SPRINTIKO znajdziesz oba warianty. Przeznaczenie decyduje, który wzór jest wskazany.

Matowe folie do laminacji mają swoje zalety, gdy należy zredukować lub wyeliminować odbicia i odblaski. Dotyczy to zdjęć i certyfikatów, które powinny być widoczne pod każdym kątem. Rozproszenie padającego światła minimalizuje przeszkadzające refleksy świetlne, a dokument można oglądać bez pochylania się. Ponadto na matowych powierzchniach można pisać ołówkiem lub długopisem.

Folie do laminacji z połyskiem zachwycają wysoką jasnością kolorów: Podkreślają one kształt i kolory zawartości oraz tworzą atrakcyjny wygląd. Połysk wyraża wyrafinowanie i podkreśla efekt zewnętrzny. Dlatego też ten wariant jest preferowany na przykład dla ulotek reklamowych i kart informacyjnych.

Produkty na zamówienie w gamie folii do laminacji

Produkujemy również folie do laminacji na zimno według specyfikacji klienta. Na życzenie możemy na nich umieścić indywidualny nadruk z grafiką i logo. Nie ma zatem przeszkód, aby folie do laminacji profesjonalnie prezentowały markę. Zainteresowanych klientów prosimy o skorzystanie z linku w celu złożenia indywidualnego zapytania – nasi specjaliści ds. produktów chętnie pomogą Państwu w realizacji.

Kup folie do laminacji od SPRINTIKO

Możesz wygodnie kupić online niedrogie folie do laminacji i skutecznie zapobiegać niepożądanemu zużyciu i zabrudzeniu ważnych dokumentów. Format DIN A4 lub mniejszy, opcja matowa lub błyszcząca – w naszym asortymencie znajdziesz odpowiedni produkt. Oferujemy naszym klientom liczne korzyści:

Jesteśmy w stanie bezpłatnie przesłać próbki, abyś mógł przekonać się o jakości produktu. SPRINTIKO umożliwia oczywiście wygodny zakup na fakturę. Klienci, którzy zamawiają większe ilości znacznie oszczędzają dzięki atrakcyjnej skali cenowej: Wraz ze wzrostem zamówienia obniżają się koszty jednego produktu, tj. przy ilościach 100, 200, 500, 1000, 3000, 5000 i 10000 sztuk.

Kup teraz i skorzystaj z naszego asortymentu wysokiej jakości foli do laminacji.