Kontakt
Telefon
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00!
Mail
Chętnie służymy pomocą. Masz pytania wyślij do na Mail na adres:

Proces zszywania

Bindowanie zszywkami, znane również jako zszywanie siodłowe lub zszywanie siodłowe, to prosta, ale skuteczna metoda bindowania. Jeśli chcą Państwo samodzielnie wykonać oprawę zszywkami, potrzebny będzie zszywacz ręczny lub maszyna do zszywania oraz odpowiednie zszywki. W kroku przygotowawczym arkusze papieru są składane na środku i umieszczane jeden w drugim. Następnie należy zacisnąć zszywkę w zszywaczu i przepchnąć ją przez linię środkową złożonych kartek od tyłu. Zszywka uderza teraz w stopkę zszywacza i jest zaginana przez odpowiednią prowadnicę. Do zszywania można użyć dwóch, trzech lub czterech zszywek. Im więcej zszywek zostanie użytych, tym mocniejsze będzie wiązanie.

Nasz drut zszywający na szpuli nadaje się do w pełni automatycznej produkcji zszywanych broszur w zszywarkach siodłowych. Jeśli oprawiane dokumenty mają być przygotowane do archiwizacji, zszywanie może być wykonane jako oprawa ocz kowa. W tym przypadku zszywka nie leży płasko na grzbiecie oprawy, ale tworzy małe oczko, przez które można łatwo złożyć dokumenty.

Zalety bindowania zszywkami

Zastosowanie zszywek lub drutu do zszywania zapewnia bezkonkurencyjny stosunek ceny do wydajności. Ponieważ środki wiążące są stosowane selektywnie i w niewielkich ilościach, proces bindowania jest bardzo przyjazny dla zasobów i środowiska. Poza tym, bindowanie zszywkami punktuje przede wszystkim za sposób otwierania: Patrząc na oprawiony dokument, cała strona jest widoczna aż do bindowania. Wszystkie informacje są również wyraźnie widoczne na marginesach wydrukowanej strony, tworząc dużą panoramę. Dzięki oprawie punktowej broszury pozostają otwarte, można je łatwo przewracać i lekko leżą w dłoni. Bindowanie zszywkami jest idealne dla dokumentów o małej lub średniej liczbie stron.

Bindowanie zszywkami w sprintiko

W sklepie sprintiko mogą Państwo kupić praktyczne zszywki do ręcznej oprawy zszywkami oraz wysokiej jakości drut zszywający do obróbki maszynowej. Dzięki urządzeniom sprintiko mogą Państwo tworzyć schludne i profesjonalne oprawy zszywkami dla swoich broszur. Nasz zespół obsługi klienta chętnie Państwu doradzi i pomoże wybrać odpowiednie produkty. Przy zakupie większych ilości skorzystają Państwo z atrakcyjnych cen promocyjnych.

(Ten tekst został przetłumaczony maszynowo.)