Kontakt
Telefon
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00!
Mail
Chętnie służymy pomocą. Masz pytania wyślij do na Mail na adres:

Używanie zszywek

Za pomocą metalowych zszywek można czysto i szybko zszywać dokumenty papierowe. Potrzebny jest tylko odpowiedni zszywacz, do którego wkłada się luźne kartki papieru. Naciskając na głowicę zszywacza, obniża się ona i wbija zszywkę w papier, najpierw zaostrzonymi końcami. Gdy tylko zszywka uderzy w nóżkę zszywacza, nóżki są zginane razem przez odpowiednią prowadnicę i zszywają zszywacz.

Zszywacze mogą być używane do tworzenia otwartych lub zamkniętych opraw: W przypadku bindowania otwartego nóżki zszywki są zaginane na zewnątrz, w przypadku bindowania zamkniętego są one zaginane do wewnątrz. Oprawy otwarte ułatwiają usuwanie zszywek i są stosowane na przykład wtedy, gdy można przewidzieć, że oprawa będzie musiała zostać wkrótce ponownie otwarta.

W codziennym życiu biurowym dokumenty są często zszywane "w poprzek rogu". Metoda ta ma tę zaletę, że poszczególne strony są szybko łączone i mogą być przeglądane bez żadnych problemów. W razie potrzeby zszywki można jednak wykorzystać również do produkcji wąskich broszur. W tym celu należy złożyć papierowe strony na pół i umieścić je jedna wewnątrz drugiej. Następnie należy zszyć dwiema lub czterema zszywkami od tyłu przez linię środkową dokumentu, aby uzyskać prosty grzbiet oprawy.

Zastosowanie zszywek

Zszywki ze stali nierdzewnej są używane głównie w materiałach biurowych . Idealnie nadają się do zszywania luźnych dokumentów o niewielkiej liczbie stron, takich jak listy, faktury, protokoły i raporty. Ponieważ są wykonane z metalu, są wystarczająco wytrzymałe, aby przebić nie tylko papier o różnej grubości, ale także karton, tekstylia i tworzywa sztuczne . W sektorze rekreacyjnym zszywki mogą być wykorzystywane między innymi do produkcji zbiorów przepisów kulinarnych lub materiałów edukacyjnych . Zszywki nadają się jednak tylko do zszywaczy lub zszywaczy biurowych. Inne zszywacze, takie jak zszywacze ręczne, zszywacze udarowe lub zszywacze elektryczne, muszą być wypełnione zszywkami. Dzięki tym urządzeniom materiały reklamowe mogą być również wykorzystywane na solidnym podłożu lub w handlu .

Zalety zszywek

Zszywki do zszywacza to bezkonkurencyjnie opłacalna metoda wiązania. Ponieważ zszywanie odbywa się tylko selektywnie i przy użyciu bardzo małych ilości środka wiążącego, można je określić jako przyjazne dla środowiska i oszczędzające zasoby. Zszywki są uniwersalne (papier, karton, tekstylia, plastik) i w razie potrzeby można je usunąć z dokumentu. Dzięki płaskiemu nitowaniu zszywek, dokumenty można łatwo układ ać w stosy i segregować w teczkach , aby zaoszczędzić miejsce . Mogą Państwo również łatwo i w ciągu kilku sekund przygotować oprawione dokumenty.

Proszę kupić tanie zszywki w sprintiko

W sprintiko mogą Państwo zamówić różne rodzaje zszywek: małe i duże zszywki, standardowe zszywki i mocne zszywki o długości 8 mm. Przy zakupie zszywek warto zapoznać się z tabelą rozmiarów, ponieważ zszywki różnią się między sobą grubością drutu i długością nóżki. W sprintiko oferujemy Państwu 3 różne warianty produktów:

  • Zszywki 24/6
  • Zszywki 24/8
  • Zszywki 26/6

Pierwsza liczba oznacza grubość drutu (24 lub 26). Im mniejsza liczba, tym grubszy drut został użyty. Druga liczba oznacza długość nóżki (6 mm lub 8 mm). Im dłuższa nóżka, tym więcej papieru zszywka może związać: Zszywka 8 mm może związać więcej arkuszy niż zszywka 6 mm. Zszywki ze stali nierdzewnej 24/6 są standardowym rozmiarem wśród różnych typów zszywek.

Powierzchnia zszywek Sprintiko jest galwanizowana i praktycznie odporna na rdzę. Równe i ostre końcówki zapewniają czyste i precyzyjne zszywanie, nawet w przypadku wielostronicowych dokumentów i grubego papieru.

Nasze zszywki do zszywaczy mogą Państwo zamawiać w opakowaniach po 5000 sztuk w kartonie . Jeśli zamówią Państwo większe ilości, skorzystają Państwo z atrakcyjnych cen promocyjnych. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w wyborze rozmiaru zszywek, chętnie pomożemy.

(Ten tekst został przetłumaczony maszynowo.)