Kontakt
Telefon
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00!
Mail
Chętnie służymy pomocą. Masz pytania wyślij do na Mail na adres:

Haczyki i pętle kablowe zamiast opasek kablowych

Zastosowania są tak różnorodne, jak same produkty rzepowe. Mocno przylepne taśmy rzepowe po obu stronach są szybko gotowe do użycia i idealnie nadają się do mocowania kabli, węży, tkanin lub banerów. W porównaniu do standardowych opasek kablowych, które trzymają bardzo mocno, ale powodują niewygodę i marnotrawstwo po otwarciu, opaski rzepowe sprintiko można łatwo usunąć i użyć ponownie kilka razy. Taśma rzepowa została również udoskonalona pod kątem tego konkretnego zastosowania. Jeśli więc nie chcą Państwo rezygnować z klasycznych opasek kablowych, opaski z haczykiem i pętelką są doskonałą alternatywą ze wszystkimi zaletami haczyka i pętelki. Dzieje się tak dlatego, że taśmy rzepowe do kabli mają pętlę, przez którą można po prostu przewlec taśmę rzepową, umożliwiając niezawodne utrzymanie nawet dużych ilości materiału.

Taśmy rzepowe w przemyśle tekstylnym

W przemyśle tekstylnym taśmy rzepowe są stosowane w obuwiu, ale także w odzieży jako zamiennik sznurowadeł, zamków błyskawicznych lub (zaprasowywanych) guzików. Zalety praktycznej taśmy rzepowej stają się oczywiste od niemowlęctwa do starości. Stosowana jest taśma rzepowa do szycia lub bezpośrednio samoprzylepna taśma rzepowa. Prosta koncepcja taśmy rzepowej i punktów rzepowych wykonanych z haczyków i pętli jest dostępna u nas w różnych wzorach - specjalne formaty i kolory są oczywiście dostępne na życzenie.

Haczyk i pętla - szwajcarski wynalazek

Za kropki z haczykiem i pętelką, taśmę z haczykiem i pętelką oraz zapięcia z haczykiem i pętelką dziękujemy pewnemu ciekawskiemu Szwajcarowi. W latach 50. pewien inżynier - mający dość upartych owoców "wielkiego łopianu" na nogawkach swoich spodni - odkrył tę prostą, ale genialną zasadę. Rezultatem jego patentu na syntetyczną replikę są dzisiejsze kropki Velcro i taśma Velcro. Taśma rzepowa jest zazwyczaj wykonana z włókien poliestrowych i/lub polimeru PA. Zasada ta może być nawet realizowana z innymi materiałami. Punkty rzepowe wykonane z metalu lub innych materiałów są nawet stosowane w przemyśle lotniczym i odzieży ochronnej.

(Ten tekst został przetłumaczony maszynowo.)