Kontakt
Telefon
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00!
Mail
Chętnie służymy pomocą. Masz pytania wyślij do na Mail na adres:

Wymiary grzbietów do oprawy spiralnej

Zanim zamówisz u nas grzbiety do oprawy spiralnej, warto zastanowić się nad pożądaną średnicą spirali i długością oprawianego boku. W zależności od produktu, jakim jest oprawa, wymagane są różne rozmiary. SPRINTIKO posiada w swoim asortymencie spirale o średnicy wewnętrznej od 6 mm do 32 mm. Im większa średnica wewnętrzna spirali plastikowej, tym więcej arkuszy może ona pomieścić. Nasze grzbiety do oprawy spiralnej są przeznaczone przede wszystkim do formatu A4, jednak wybrane warianty można również zamówić w formacie A5. Jeśli nie masz pewności, która średnica wewnętrzna i długość najlepiej pasują do Twojego produktu, nasz zespół obsługi klienta z przyjemnością Ci pomoże.

Kolory grzbietów do oprawy spiralnej

W zależności od produktu i zamierzonego zastosowania pożądane są różne warianty kolorystyczne naszych grzbietów do oprawy spiralnej wykonane z tworzywa PVC. Dlatego posiadamy trzy kolory w naszym asortymencie. W sklepie SPRINTIKO znajdziesz plastikowe spirale przezroczyste, białe i czarne. Wybór koloru grzbietu do oprawy spiralnej może zależeć od wielu różnych czynników. Często projekt i kolor napisu na produkcie, który ma być oprawiony, mają decydujące znaczenie. Wielu klientów wybiera ten sam kolor dla całej pracy, aby zrobić wrażenie jednolitym i spójnym wyglądem.

Grzbiety do oprawy spiralnej w specjalnych kolorach i długościach

Jeśli oferowane kolory i długości wciąż nie spełniają oczekiwań, dajemy Ci możliwość zlecenia nam produkcji grzbietów do oprawy spiralnej w wersji niestandardowej. Nasi doradcy klienta chętnie doradzą Ci w zakresie Twoich oczekiwań. Nasze grzbiety do oprawy spiralnej możesz zamówić w niestandardowych długościach i rozszerzonej gamie kolorów:

 • czarny
 • biały
 • przezroczysty
 • żółty
 • czerwony
 • niebieski
 • zielony

Zastosowanie

Grzbiety do oprawy spiralnej SPRINTIKO mogą być stosowane na wiele sposobów. Plastikowe spirale do praktycznego bindowania mogą być stosowane między innymi do oprawy następujących wyrobów drukowanych:

 • bloki szkolne
 • zeszyty do nauki
 • katalogi produktów
 • albumy ze zdjęciami
 • kalendarze
 • teczki robocze
 • teczki na akta
 • i nie tylko

Proces bindowania nie jest skomplikowany. Arkusze są dziurkowane na etapie przygotowawczym przy użyciu odpowiednich urządzeń do bindowania spiralnego lub maszyn do dziurkowania (perforatorów). Po założeniu grzbietu do oprawy spiralnej, końce plastikowej spirali są w ostatnim etapie zaginane, aby zapobiec wysuwaniu się spirali z bloku. Zapobiega to wypadaniu pojedynczych arkuszy (nawet przy dłuższym użytkowaniu).

Zalety grzbietów do oprawy spiralnej

Oprawa we wkręcana spiralę plastikową jest bardzo wytrzymała, co oznacza, że wyrób drukowany może być otwierany wielokrotnie. Wąska plastikowa spirala sprawia, że blok szkolny lub kalendarz leżą równo i płasko na stole i można je rozkładać na 360 stopni. Gładka powierzchnia tworzywa PCV sprawia, że przekładanie arkuszy jest wyjątkowo ciche. Jest to wymagane na przykład w przypadku partytur z nutami, gdyż dzięki cichemu przekładaniu arkuszy atmosfera koncertu nie jest zakłócana. Plastikowa spirala wkręcana sprawia również wrażenie bardzo wysokiej jakości. W przypadku opraw spiralnych należy pamiętać, że występuje przesunięcie stron, gdy arkusze oprawionego bloku są przełożone. Lewa strona jest nieco dalej przesunięta do dołu niż prawa strona.

Akcesoria do opraw spiralnych

W naszym sklepie znajdziesz również paski do wpinania grzbietów do opraw spiralnych oraz szczypce do estetycznego przycinania i zaginania końcówek spirali PVC. Szczypce są idealne do otwierania i przecinania spiral bez uszkadzania wcześniej oprawionego dokumentu i nadają się do metalowych i plastikowych grzbietów z oprawy spiralnej.

Grzbiety z oprawy spiralnej w SPRINTIKO

Szeroka gama rozmiarów i kolorów w SPRINTIKO gwarantuje, że w naszym asortymencie zawsze znajdziesz odpowiedni grzbiet z oprawy spiralnej. W naszej ofercie znajdziesz ponadto dopasowane akcesoria, takie jak wydajna bindownica spiralna, okładki, tylne okładki, przyborniki na długopisy i tasiemki zakładkowe. Nasze oprawy spiralne można zamawiać w wielokrotnościach 100 sztuk. Przy zakupie większych ilości możesz skorzystać z atrakcyjnych cen stopniowanych.