Kontakt
Telefon
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00!
Mail
Chętnie służymy pomocą. Masz pytania wyślij do na Mail na adres:

Dlaczego magnesy krążkowe są oferowane w wersji z warstwą samoprzylepna i bez?

Ze względu na ich wysoką wydajność, magnesy te są szczególnie przydatne do mocnego zaciskania, mocowania i blokowania materiału. Wszelkie powierzchnie zawierające żelazo, czyli m.in. stalowe krążki, stalowa taśma lub stalowe paski lub inne magnesy mogą być wykorzystywane jako elementy współpracujące. Ale co zrobić, gdy magnes musi być zainstalowany na powierzchni, która nie ma właściwości ferromagnetycznych? Stosuje się wtedy magnesy z warstwą samoprzylepną, nazywane magnesami samoprzylepnymi. Można je trwale przykleić do powierzchni wykonanej z aluminium, plastiku czy drewna. Warstwa samoprzylepna gwarantuje niezawodne mocowanie do podłoża. Magnesy samoprzylepne mają wiele zastosowań - są stosowane między innymi w teczkach i segregatorach na dokumentację. Magnetyczne zamki z wklejonymi magnesami są również wykorzystywane w produkcji wysokiej jakości opakowań. Niezawodne działanie i eleganckie wzornictwo.

Jakie są rozmiary, przyczepności i wartości namagnesowania magnesów krążkowych?

Spełniamy życzenia naszych klientów i oferujemy magnesy krążkowe w wielu rozmiarach i mocach. Powłoki oferowanych przez nas magnesów:

  • niklowane (Ni-Cu-Ni)
  • złocone
  • miedziowane
  • malowane na czarno

Wszystkie magnesy neodymowe są wykonane z NdFeB i namagnesowane osiowo. Kierunek namagnesowania przebiega równolegle do osi środkowej. W ten sposób bieguny znajdują się bezpośrednio na powierzchniach okrągłych.

Do czego są używane neodymowe magnesy krążkowe?

Jeśli weźmiesz do ręki dwa magnesy krążkowe natychmiast poczujesz ich ogromną moc. Nie jest niczym niezwykłym, że bardzo mocne przyciąganie powoduje wielkie zdziwienie. Ta moc skutkuje też wieloma konkretnymi możliwościami zastosowania. Praktycznie cały współczesny obszar działalności człowieka jest poprzeplatany małymi magnesami: Drukarnie używają małych magnesów krążkowych jako zamknięć do kopert, teczek lub pudełek. Wiele firm i szkół używa okrągłych szpilek magnetycznych na swoich magnetycznych ścianach. Nauczyciele i uczniowie są w stanie w sposób niezawodny i elastyczny prezentować i sortować informacje zgodnie z ich wymaganiami. Przestawianie magnesów nie stanowi problemy, ponieważ magnes trwały praktycznie się nie zużywa. Magnesy można w łatwy sposób dostosować do nowych zastosowań. Niemal każdy produkt, który wymaga solidnego, ale odłączalnego mocowania, jest wyposażony w silny magnes krążkowy. Wysoka niezawodność magnesów stałych sprawdza się równie dobrze w przemyśle tekstylnym, meblowym do blokowania drzwi szafek, jak i przemyśle zabawkarskim. Hobbyści mechaniki precyzyjne stosują magnesy krążkowe podczas tworzenia konstrukcji, zaś w przemyśle są stosowane w głośnikach i silnikach.