Kontakt
Telefon
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00!
Mail
Chętnie służymy pomocą. Masz pytania wyślij do na Mail na adres:

O czym należy pamiętać przy zakupie magnesów pierścieniowych?

Oprócz średnicy zewnętrznej, ważna jest również średnica wewnętrzna oraz grubość magnesu. W szczegółowym opisie danego produktu, wartości średnicy zewnętrznej i wewnętrznej (Ø) są oddzielone ukośnikiem. Oferujemy magnesy o różnych średnicach: Najmniejsze dostępne średnice to 6/2 mm, zaś największe to 30/25 mm. Cienkie magnesy pierścieniowe, z którymi należy obchodzić się ostrożnie ze względu na związane z nimi ryzyko pęknięcia, mają grubość 2 mm. Posiadamy również magnesy grubsze, o wysokości do 5 mm wysokości. Siła przyczepności mieści się w zakresie od 700 g nawet do 11 kilogramów.

Do czego są używane magnesy pierścieniowe?

Ze względu na swój kształt magnesy pierścieniowe mogą być używane wielu zastosowań. Szczególnie praktyczne są oferowane przez nas magnesy płaskie: Dzięki bardzo dużej średnicy wewnętrznej idealnie nadają się jako oznaczniki dat na kalendarzach. Mogą być stosowane zarówno na kalendarzach stojących, jak i wiszących. Zaznaczoną datę widać wtedy na kalendarzu nawet z dużej odległości. Ze względu na wysoki stopień namagnesowania, magnes neodymowy gwarantuje niezawodną i precyzyjnie dopasowaną przyczepność, wprost idealną do tego zastosowania. Dzięki temu, neodymowy oznacznik daty na kalendarzu będzie stabilny, a jednocześnie będzie go można szybko i łatwo przesunąć. Współczesny i stonowany wygląd kalendarzy biurkowych można uzupełnić o użyteczną funkcje oznaczania daty za pomocą pierścieniowego magnesu neodymowego. Oferowane przez nas magnesy pierścieniowe mają grubość 2 mm i kilka średnic, umożliwiając odpowiedni dobór pierścienia do wielkości kalendarza.

Czy magnesy pierścieniowe znalazły zastosowanie w szkołach i przemyśle?

Uczniowie od wielu pokoleń znają zastosowanie magnesów pierścieniowych ze szkoły: nauczyciele fizyki wykorzystują je do prezentowania „lewitacji magnetycznej”. Termin ten opisuje lewitację obiektów wywołaną zjawiskiem magnetyzmu. Dwa namagnesowane osiowo magnesy pierścieniowe wykonane z neodymu są nakładane na ołówek, aby zilustrować niewidzialną siłę. Aby model zadziałał, magnesy muszą być zwrócone do siebie tymi samymi biegunami. Unieruchomienie magnesów w pionowym położeniu powoduje ich wzajemne odpychanie i górny magnes w magiczny sposób zaczyna się unosić nad magnesem dolnym. Magnesy pierścieniowe są obecnie wykorzystywane w wielu dziedzinach życia: są one masowo wykorzystywane w przemyśle, medycynie, zakładach produkcyjnych oraz podczas modelowania.

Czy można zamówić magnesy o nietypowych wymiarach?

Oferujemy szeroką gamę magnesów neodymowych w wielu rozmiarach i kształtach: magnesy-tarcze, Magnesy sztyftowe, Magnesy płytkowe, magnesy pierścieniowe i wiele innych. Satysfakcja naszych klientów ma dla nas nadrzędne znaczenie, dlatego oferujemy również magnesy o nietypowych wymiarach. Skorzystaj z możliwości zamówienia magnesów pierścieniowych o nietypowych wymiarach. Możemy dostarczyć magnesy neodymowe o wymiarach których potrzebujesz. W tym celu prosimy o skorzystanie z dostępnych opcji kontaktu. Nasi specjaliści ds. produktów zrobią wszystko, co w ich mocy, aby Ci zaoferować rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb.