Kontakt
Telefon
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00!
Mail
Chętnie służymy pomocą. Masz pytania wyślij do na Mail na adres:
Magnesy neodymowe walcowe Magnesy neodymowe walcowe
✓ dostępne różne opcje!

Czy magnesy prętowe odznaczają się wysoka przyczepnością?

Powierzchnia naszych niedrogich prętowych magnesów neodymowych bez warstwy samoprzylepnej jest niklowana (Ni-Cu-Ni), czyli jest srebrzysta. Produkty te zostały namagnesowane osiowo (równolegle do wysokości). W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroką gamę produktów, zróżnicowaną pod względem średnicy, wysokości i przyczepności, a wszystko to w bardzo atrakcyjnych cenach.

  • Wybierz magnesy prętowe o średnicy od 2 do 10 mm
  • Wysokość do wyboru wynosi od 3 do 40 milimetrów
  • Wydajność właściwości przyczepności obejmuje zakres od 160 gramów do 4,1 kilogramów

Gradacje pozwalają wybrać magnesy, które idealnie nadają się do użytku. Ponieważ magnesy tego typu wymagają mniejszej przestrzeni ze względu na swoją wąską formę, doskonale nadają się do montażu w wąskich wnękach. Należy pamiętać, że po wybraniu odpowiedniego magnesu istnieje możliwość wysłania zapytania dotyczącego zakupu określonej ilości magnesów. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie zapytania naszych klientów.

W jaki sposób magnesy prętowe są wykorzystywane w szkołach?

Poza Magnesy pierścieniowe, magnesami kulkowymi i magnesami w kształcie podkowy, oferujemy również poręczne magnesy prętowe, które mogą okazać się skarbnicą wiedzy dla wielu uczniów. Magnesy te to bezcenna pomoc dydaktyczna każdego nauczyciela fizyki, ukazująca związek między fizyką teoretyczną, a światem realnym. Małe magnesy umożliwiają nauczycielom nauczanie zasad magnetyzmu w zabawny i pozbawiony ryzyka sposób. Magnesy te bardzo aktywne i łatwe w obsłudze. Ponieważ ich moc jest niższa niż moc magnesów krążkowych, siły wywierane przez magnesy prętowe można bardzo łatwo kontrolować. Niemniej jednak ich przyciąganie i odpychanie są wystarczająco mocne, aby wywrzeć na uczniach niezwykle silne wrażenie. Podczas przeprowadzania szkolnych eksperymentów obserwacja i zrozumienie doskonale ze sobą współgrają. Eksperymenty są zatem uważane za idealną formę bezpośredniego i praktycznego nauczania. Magnesy prętowe można układać w stos o dowolnej długości, co jest doskonałym przykładem skalowalności. Dzięki tym eksperymentom, uczniowie są w stanie przyswoić sobie w sposób praktyczny fizyczne zasady magnetyzmu. Są to zjawiska i siły wszechobecne w naszym codziennym życiu. To samo dotyczy sfery badań i nauki - magnesy mogą służyć za przykład elementu stosowanego w miniaturyzacji. Magnesy prętowe są zatem doskonałym i sprawdzonym narzędziem dydaktycznym.

W jaki sposób magnesy prętowe są wykorzystywane przez hobbystów i modelarzy?

Magnesy neodymowe są wykorzystywane nie tylko w szkołach, lecz również w przemyśle: Małe magnesy prętowe nadają się również na prezent dla fanów rzemiosła i doświadczonych modelarzy. Magnesy stałe są wykorzystywane zarówno do produkcji silników elektrycznych, jak i drobnych elementów złącznych. Wynalazcy co rusz wymyślają nowe zastosowania dla tych niewielkich supermagnesów. Może to być na przykład oryginalny brelok do kluczy, magnetyczne zamki łańcuchowe, indywidualna ściana magnetyczna, czy nawet mały kanał magnetyczny do przyspieszania piłki za pomocą siły magnesu. Zakres ich zastosowań jest praktycznie nieograniczony i zależy wyłącznie od kreatywności wynalazców.