Kontakt
Telefon
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00!
Mail
Chętnie służymy pomocą. Masz pytania wyślij do na Mail na adres:

Jakie są właściwości i cechy magnesów prostokątnych o wysokiej przyczepności?

Wzajemny stosunek wysokości, siły namagnesowania, długość krótszego boku oraz długość dłuższego boku mają wpływ na wydajność magnesu. Należy odróżnić magnesy o dokładnie takiej samej długości boków (kwadratowe) od magnesów o bokach różnej długości (prostokątne). Oferujemy magnesy kwadratowe o wymiarach pośrednich od 8x8 mm do 25,4x25,4 mm. Wymiary oferowanych w naszym sklepie zaczynają się od 7x6 mm, a kończą na 40x15 mm Zakres ich przyczepności mieści się w granicach od 550 gramów do 20 kilogramów. Oferowane magnesy maja grubość od 1 do 12,7 mm.

Gdzie magnesy trwałe znalazły praktyczne zastosowanie?

Magnesy trwałe mają wiele praktycznych zalet: Posiadają i utrzymują statyczne pole magnetyczne. W przeciwieństwie do elektromagnesu nie wymagają ciągłego przepływu prądu elektrycznego. Z ich pomocą można w sposób skuteczny i niezawodny zamocować różne użyteczne przedmioty i przybory na stosowanych, przeważnie stalowych powierzchniach. Czy jest to tablica na notatki, tablica do planowania z warstwą stalową, zamek do drzwi szafy czy płytka do przyczepiania plakietek z nazwiskami do odzieży – zastosowanie stałych magnesów znacznie ułatwiają codzienne życie oraz pracę. Stworzenie wielu innowacyjnych i kompaktowych konstrukcji nie byłoby możliwych bez komponentów wykonanych z magnesów stałych.

Oprócz oczywistych zastosowań, wiele rodzajów magnesów stałych montuje się również wewnątrz urządzeń elektrycznych: Urządzenia te to między innymi elektryczne szczoteczki do zębów, płyty indukcyjne czy komputery. Magnesy trwałe to również główne elementy głośników i twardych dysków. Zjawisko magnetyzmu jest siłą napędową przemysłu. To jednak nie koniec praktycznych korzyści płynących ze stosowania magnesów. Ochrona i bezpieczeństwo danych odgrywają coraz większą rolę niemal we wszystkich dziedzinach współczesnego życia w Europie. Mocne magnesy odgrywają swoją rolę w tym wrażliwym aspekcie, ponieważ są wykorzystywane do usuwania danych z dysków oraz kart debetowych/kredytowych.

Potrzebujesz magnesów płytkowych o nietypowych wymiarach?

Oferujemy magnesy neodymowe w wielu kształtach i wymiarach: magnesy tarczowe, magnesy sztyftowe, płytkowe, magnesy pierścieniowe i nie tylko. Masz specjalne życzenie dotyczące projektu lub ilości dostawy? Zapytaj nas, czy możemy spełnić Twoją prośbę. Nasi specjaliści ds. produktów z przyjemnością zajmą się szczegółami. Ze względu na naszą dużą bazę dostawców, często mamy możliwość oferowania zarówno małych, jak i dużych ilości w sposób przyjazny dla klienta.