Kontakt
Telefon
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00!
Mail
Chętnie służymy pomocą. Masz pytania wyślij do na Mail na adres:
Pędzel płaski Pędzel płaski
✓ dostępne różne opcje!
Pędzel do kleju, okrągły Pędzel do kleju, okrągły
✓ dostępne różne opcje!

Pędzle do kleju SPRINTIKO dla introligatorów

Zarówno okrągłe, jak i płaskie pędzle introligatorskie nadają się do klejenia grzbietów i bloków oraz obróbki druków. Podczas gdy do klejenia na dużą skalę używa się dużych pędzli, do bardziej precyzyjnych prac można również stosować mniejsze pędzle.

Pędzel okrągły czy płaski? Odpowiedni pędzel do każdego zastosowania

Do prac wykończeniowych i klejenia, a także do wygładzania i wcierania folii samoprzylepnych, taśm klejących i folii złotych zaleca się stosowanie pędzla okrągłego. Okrągły kształt zapewnia doskonałe wsparcie podczas pracy z klejami i pastami. Miękkie włosie quinoa jest odporne na rozpuszczalniki i dlatego nadają się do wszystkich klejów dyspersyjnych.

Płaski pędzel to produkt uniwersalny. Jest również znany jako pędzel malarski. Oprócz klejów nadaje się do wszystkich farb i lakierów, dlatego jest używany do prac malarskich i innych zastosowań malarskich, a także do gruntowania.

Jest on również stosowany w pracach domowych, na przykład do malowania farbami akrylowymi. Możesz go używać do malowania okien, mebli i innych dużych płaskich powierzchni.

Zalety plastikowej ramki

Plastikowa ramka w naszych okrągłych pędzlach zapewnia dodatkowe korzyści. Konstrukcja pozbawiona elementów metalowy sprawia, że ten pędzel do kleju jest odporny na zwarcia i nadaje się również do agresywnych klejów.

komos

Do czego służą pędzle z włosiem quinoa?

Pędzle do kleju SPRINTIKO są wykonane z czystego i lekkiego włosia quinoa. Do produkcji włosia naturalnego wykorzystuje się szczecinę z grzbietu świni. Włosie quinoa pochodzi od rasy świń hodowanych w Chinach. Szczecina świni odrasta przez całe życie i jest idealna do produkcji wysokiej jakości pędzli do kleju.

Zalety naturalnego włosia

W pędzlach rozróżnia się włosie naturalne i syntetyczne. Końcówki naturalnego włosia rozpadają się na kilka delikatnych włókien. To naturalne rozdwojenie pozwala pędzlowi z naturalnego włosia na przenoszenie dużej ilości farby. Pozwala to na uzyskanie naturalnej i równomiernej warstwy farby. Nawet po pewnym zużyciu, naturalne włosie nadal ulega rozszczepieniu i pozostaje elastyczne, więc nie ma potrzeby martwić się o zarysowania na powierzchni.

Jak czyścić pędzel do kleju?

Wiele klejów i past używanych w introligatorstwie i druku to produkty wodorozcieńczalne. Pozostałości kleju można dość łatwo i szybko usunąć za pomocą wody.

Aby uniknąć uszkodzenia miękkiego włosia pędzelka do kleju z włosiem quinoa, radzimy nie używać zbyt agresywnych środków czyszczących. Jeśli masz do czynienia z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, oferujemy w naszej ofercie bio-rozpuszczalnik. Jest on produkowany na bazie surowców odnawialnych.

Rozmiary pędzli w asortymencie sklepu SPRINTIKO

Pędzle do kleju są oferowane w różnych rozmiarach, dzięki czemu można znaleźć odpowiedni rozmiar pędzla do każdego zastosowania. Sklep internetowy oferuje następujące rozmiary ramek pędzli:

  • Pędzel okrągły 20mm – rozmiar 2
  • Pędzel okrągły 25mm – rozmiar 4
  • Pędzel okrągły 30mm – rozmiar 6
  • Pędzel okrągły 40mm – rozmiar 10

  • Pędzel płaski 25mm – rozmiar 1
  • Pędzel płaski 50mm – rozmiar 2
  • Pędzel płaski 70 mm – rozmiar 3

Kup pędzle do kleju w atrakcyjnej cenie

Nasi klienci mogą się cieszyć atrakcyjnymi cenami i szybką wysyłką przy zakupie wysokiej jakości pędzli do kleju z czystym, lekkim włosiem quinoa. Kup teraz!

Narzędzia introligatorskie

W asortymencie sklepu SPRINTIKO znajduje się wiele profesjonalnych narzędzi do prac ręcznych wykonywanych w introligatorstwie i branży drukarskiej, takich jak kostki introligatorskie, noże do papieru i liniały do cięcia.