Kontakt
Telefon
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00!
Mail
Chętnie służymy pomocą. Masz pytania wyślij do na Mail na adres:

Okładki do oprawy i tylne okładki dla agencji drukarskich i introligatorni

Okładki grzbietów i okładki tylne są używane głównie w drukarniach i introligatorniach do składania notatników, notesów i kalendarzy. Zapewniają elegancki wygląd i wydłużają żywotność notatników i kalendarzy, gdy są one często używane w pracy i życiu codziennym.

Przezroczyste kartki przednie są często używane w branży w celu poprawy cech wizualnych katalogów i prospektów. Nasze kartki na okładkę są również idealne do ochrony często używanych dokumentów, takich jak instrukcje.

Większa elastyczność bierze się stąd, że nasze przezroczyste okładki nie posiadają fabrycznie wykonanych perforacji. W ten sposób kartki przednie mogą być używane z dokumentami oprawionymi spiralą lub listwą zaciskającą.

Zalety przezroczystych stron przednich

Nasze krystalicznie przezroczyste strony przednie wykonane z PCV najlepiej spełniają swoje zdanie jeśli kolorowa strona ma pozostać widoczna w dokumencie pod okładką. Przezroczysty wygląd nadaje dokumentowi eleganckie wykończenie.

Powierzchnia naszych matowo-przezroczystych okładek przednich z folii PP zapewnia większą ochronę przed zarysowaniami, nie odbija światła i jest mniej podatna na odciski palców czy brud. Szczególnie polecamy nasze matowo-przezroczyste kartki przednie do dokumentów, które są często używane.

Funkcjonalność naszych okładek do oprawy

Okładki do oprawy spełniają różne zadania. Przy wyborze odpowiedniej kartki przedniej należy wziąć pod uwagę następujące funkcje:

 • Wygląd, optykę i wzór
 • Trwałość
 • Bezpieczeństwo

Okładki do oprawy jako elementy wzornictwa

Zasadniczo, wszystkie kartki przednie spełniają funkcję okładki. Dzięki wyborowi opcji przezroczystej, półprzezroczystej lub przepuszczającej światło, kartki przednie tworzą efekty specjalne i mogą być kreatywnie wykorzystane na wiele sposobów. Produkt końcowy z przezroczystą okładką do oprawy zachwyca swoim wyglądem, budzi zainteresowanie jego zawartością i wyróżnia się na tle zwykłych okładek do oprawy.

Nasze kartki okładkowe służą nie tylko jako okładki do oprawy, ale mogą być również używane z tyłu produktu. Wraz z kartką przednią tworzą one wizualną całość i są postrzegane jako atrakcyjna oprawa.

Kartki przednie i tylne okładki dla większej stabilności

Optymalną trwałość i sztywność produktu końcowego można zapewnić poprzez użycie odpowiednich kartek przednich i tylnych okładek. W zależności od tego jakie są wytrzymałość i materiał kartki przedniej i tylnej okładki można uzyskać różną elastyczność. Zasada jest następująca: im grubszy materiał, tym bardziej stabilny jest ostateczny rezultat. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma czegoś takiego jak „prawidłowa” lub „niedobra”, ani nie ma „lepszej” lub „gorszej” strony tytułowej. Materiał należy dobrać do każdego planowanego zastosowania.

Okładki do oprawy zapewniające idealną ochronę

Idealna ochrona dokumentów, fotografii i prac jest głównym argumentem przemawiającym za stosowaniem kartek przednich. Kartki okładkowe stosowane jako obwoluta chronią produkt końcowy przed zabrudzeniami, plamami, pęknięciami i zagięciami. Dzięki temu są one odpowiednie np. do materiałów dydaktycznych, które są wielokrotnie używane przez dłuższy okres czasu lub do dokumentów, które są regularnie przewożone w aktówkach, teczkach itp. Oczywiście kartki przednie zapewniają również optymalną ochronę przed zagięciami i załamaniami podczas wysyłki materiałów.

Idealne przeznaczenie okładek do oprawy

Okładki do oprawy warto stosować z wielu powodów. Są one często używane, gdy końcowy produkt ma być wykonany sposób atrakcyjny wizualnie i posiadać wysoką jakość. Poniżej przedstawiono przykładowy wykaz typowych zastosowań:

 • Dokumenty prezentacji
 • Streszczenia
 • Teczka planistyczne
 • Menu
 • Katalogi produktów
 • Kalendarze dla studentów / planery szkolne
 • Kalendarze roczne
 • Planery roczne
 • Notatniki
 • Fotoksiążki
 • Fotokalendarze
 • Dokumenty seminaryjne
 • Materiały szkoleniowe
 • i znacznie więcej

Okładki do oprawy w różnych formatach

Bezbarwne i matowo-przezroczyste kartki przednie są dostępne w asortymencie SPRINTIKO w następujących formatach:

 • Okładki do oprawy DINA5
 • Okładki do oprawy DINA4
 • Okładki do oprawy DINA3
 • Okładki do oprawy DINA2

Gama okładek zawiera wszystkie popularne formaty i spełnia Twoje każde życzenie, jeśli chodzi o profesjonalne wzornictwo dokumentów dzięki solidnym i estetycznym kartkom tytułowym.

Materiał i trwałość okładek do oprawy marki SPRINTIKO

Kartki okładkowe SPRINTIKO są wykonane z folii PCV i PP i są dostępne w różnych grubościach materiałów w zakresie od 0,15 mm do 0,80 mm. Grubość materiału pozwala osiągnąć określoną trwałość i wrażenie dotykowe.

Wskazówki dotyczące wyboru odpowiednich okładek do oprawy

Wybór odpowiedniej kartki przedniej zależy od różnych parametrów. Jeśli chodzi o wytrzymałość materiału, kolor, format i nadruk, dostępnych jest wiele kombinacji. W naszym asortymencie znajdziesz rozwiązanie, które będzie odpowiednie do każdego zamierzonego celu. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego wariantu, nasi doradcy z przyjemnością pomogą Ci.

Okładki do oprawy na zamówienie

Jeśli życzysz sobie specjalny format, chętnie dostarczamy również elementy cięte na wymiar. Kartki przednie są dostępne w dowolnym formacie, wytrzymałości i kolorze folii. Kartki przednie mogą być zadrukowane pojedynczo na życzenie. W ten sposób możesz zaprojektować kalendarz, dokumenty prezentacji i menu według swojego pomysłu.

Okładki do oprawy stanowią zakup w rozsądnej cenie

W naszym asortymencie znajdziesz duży wybór kartek przednich o różnych formatach i różnej wytrzymałości. Kartki przednie można zamawiać po 100 sztuk. Dzięki dostępności dużych ilości możesz szybko otrzymać większe ilości w atrakcyjnej cenie jeżeli zamówisz większą dostawę.

Do produkcji notatników, planerów szkolnych i kalendarzy w asortymencie SPRINTIKO znajdziesz również spirale zamykane spirale plastikowe wkręcane oraz zawieszki na kalendarz.