Kontakt
Telefon
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00!
Mail
Chętnie służymy pomocą. Masz pytania wyślij do na Mail na adres:

Magnesy kulkowe

Magnes o najwyższej sile w kształcie kuli: Wygląd i dotyk magnesów kulkowych przyciągają wzrok: Ludzie lubią je podnosić, zachwyca ich kształt i ruch. Poprzez zabawę, można odkryć ich rzeczywiste działanie magnetyczne. Te błyszczące srebrzyste kulki kryją jednak w sobie znacznie więcej: Oferują skoncentrowaną siłę magnetyczną. Sercem eleganckiego magnesu kulkowego jest wysokiej jakości neodym. Nawet przy małej objętości odznacza się on dużą przyczepnością, co zapewnia szeroki wachlarz możliwych zastosowań. W sklepie internetowym SPRINTIKO znajdziesz najlepsze magnesy do zastosowań domowych i komercyjnych.

 

Najwyższa przyczepność supermagnesów wykonanych z neodymu

Neodym sprawia, że te atrakcyjne piłeczki magnetyczne odznaczają się gigantyczna przyczepnością. Odznaczają się wysoką siłą magnetyczną w stosunku do swojej objętości. Na przykład pod względem wydajności produkty te różnią się znacznie od magnesów ferrytowych, dlatego magnesy neodymowe są nazywane supermagnesami. Do produkcji tych supermagnesów stosuje się neodym, który jest metalem ziem rzadkich, a także żelazo i bor (NdFeB). Liczne zastosowania opierają się na wyjątkowych właściwościach fizycznych i chemicznych wynikających z połączenia tych składników. Wszędzie tam, gdzie ważne jest zapewnienie maksymalnej wydajności magnetycznej na małej przestrzeni, supermagnesy znajdują praktyczne rozwiązanie.

 

Jakie powłoki neodymowych magnesów kulkowych oferuje SPRINTIKO?

Ponieważ magnesy mają porowaty rdzeń, wymagają szczególnego rodzaju ochrony. Aby chronić potężny neodym przed korozją w kontakcie z tlenem, wszystkie nasze neodymowe magnesy kulkowe są wyposażone w wysokiej jakości powłokę. Powłoka ta znacząco zwiększa ich żywotność. W sklepie internetowym SPRINTIKO oferujemy magnesy chromowane i niklowane. Obie powłoki sprawiają, że magnesy kulkowe mają srebrzysty kolor; Poza niezbędną ochroną, nadają produktom również doskonały wygląd. Jest to niewątpliwa zaleta w przypadku stosowania w miejscach, w których przebywa wiele osób. Wydajność i elegancja.

  • Powłoka niklowa: Powłoka niklowa jest szeroko stosowana ze względu na pewne niewątpliwe zalety. Ze względu na dobry stosunek ceny do wydajności i wysoką skuteczność, ta forma ochrony neodymu przed utlenieniem jest szeroko rozpowszechniona. Powłoka ta zapewnia również długotrwałą ochrona materiału neodymowego. Nikiel jest zatem zdecydowanie najpopularniejszym materiałem powłokowym, który został sprawdzony w praktyce.
  • Powłoka chromowa: Warstwa chromowa odznacza się bardzo dobrą odpornością na przetarcia i nacisk. Powłoka chromowa, podobnie jak niklowa jest błyszcząca, podkreślając przez to swoje ochronne właściwości.

 

Zalety i właściwości magnesów kulkowych

Ich łatwa obsługa przekonuje do codziennego użytkowania: Magnesy kulkowe można łatwo przesuwać i przestawiać bez nadmiernego wysiłku. W przypadku płaskich supermagnesów jest to znacznie trudniejsze. Kształt kuli budzi pozytywne skojarzenia u wielu klientów, odzwierciedlając geometryczną naturę rzeczywistości: Koło i sfera są uważane za kształty dające początek życiu i można je zaobserwować w wielu zjawiskach przyrodniczych. Dlatego taż, z psychologicznego punktu widzenia, magnesy kulkowe symbolizują ścisły związek natury i kultury. Zwróć uwagę na poniższe cechy opisywanych produktów:

  • Oferujemy magnesy kulkowe o średnicach (ø) 3, 5, 6, 8 i 10 mm.
  • Różne przyczepności, od 130 g do 1,4 kilograma.
  • Magnesy kulkowe SPRINTIKO (N35, N38, N40 i N42) posiadają różną przyczepność w stosunku do objętości i mogą być używane w warunkach do 80 °C. Wybierz odpowiedni dla twojego zastosowania poziom przyczepności z naszego asortymentu produktów.

Różne kształty i motywy – pytania i kontakt

Oferujemy szeroką gamę magnesów neodymowych w wielu kształtach i wymiarach: magnesy UFO-disc , magnesy Stick, magnesy płytkowe, pierścieniowe i inne. Masz konkretną prośbę lub życzenie? Skorzystaj z możliwości skontaktowania się z naszym sklepem przez Internet. Razem znajdziemy rozwiązanie idealnie pasujące do Twojego zastosowania.